Nábytok na mieru - oplatí sa do neho investovať?

Ak chcete efektívne využiť každý kút vášho domu alebo vám štandardné rozmery nábytku jednoducho do miestnosti nezapadnú, budete si musieť nechať vyrobiť nábytok na mieru. Určený je aj pre tých, ktorí sú nároční na dizajn a chcú mať doma originálny nábytok, aký na trhu bežne nenájdete.

Nábytok na mieru - výhody a nevýhody

Najväčšou výhodou nábytku na mieru je to, že bude vyzerať presne podľa vašich predstáv. Budete tak vlastniť výnimočný a originálny kus. Takéto riešenie je vhodné aj v situáciách, kedy potrebujete štandardný nábytok doplniť ďalším kusom s atypickým rozmerom. Nábytok na mieru umožní okrem toho využiť každý centimeter v miestnosti a získať dostatok úložného priestoru.

So špecifickými požiadavkami sa obráťte na stolára, interiérového dizajnéra alebo zvolenú firmu. Dopredu je potrebné počítať s o niečo vyššou cenou a dlhším častom dodania. Ak premýšľate nad tým, aké sú s nábytkom na mieru spojené nevýhody, nájdete asi len jednu. Ak sa budete sťahovať, nebude ho možné vziať so sebou.     

Na mieru sa dá vyrobiť takmer čokoľvek

Nábytok na mieru vám umožní využiť aj malý priestor na maximum. Takýmto spôsobom sa dá zariadiť každá izba. Na mieru je možné vyrobiť kuchynskú linku, skrinky, šatníkovú skriňu, detský nábytok, posteľ aj nábytok do kúpeľne. Základom je, aby ste mali aspoň základnú predstavu a rozmery miestností.

Návrh vám môže na základe vašich predstáv spracovať výrobca nábytku alebo interiérový dizajnér. Výhodou je 3D návrh, ktorý vám poskytne presný obraz toho, ako bude zariadenie vyzerať v realite. Vďaka tomu budete môcť celý návrh postupne upravovať a ladiť do konečnej podoby. Tento spôsob je výhodné využiť, ak nábytok na mieru objednávate pre celú miestnosť. Ak si chcete nechať dorobiť len napríklad skrinku do kuchyne, ktorá vyplní prázdne miesto, 3D návrh nebude potrebný.

Kedy je lepší štandardný nábytok?

Nábytok, ktorý si po zaplatení môžete nechať ihneď doviesť domov, je vhodnejší, ak na trhu nájdete kus, ktorý vám vyhovuje vo všetkých ohľadoch. Okrem rýchlosti dodania je tiež väčšinou cenovo dostupnejší. V ponuke obchodov nájdete okrem toho sektorové zostavy, vďaka ktorým zariadite obývaciu izbu, spálňu či detskú izbu v jednotnom dizajne. K zostave nábytku je často môžné dokúpiť aj samostatné kusy nábytku a čiastočne si ho tak prispôsobiť svojim potrebám.

admin