Ako vytvoriť nadčasový interiér?

Zariadenie domu nám slúži mnoho rokov. Preto je pri výbere nábytku aj doplnkov dôležité, aby sa nám páčili nie len dnes ale aj po dlhšom čase. V nasledujúcom článku vám poradíme, ako vytvoriť nadčasový interiér.

Základ je funkčnosť

Módne trendy sa neustále menia. Je tomu tak v oblečení aj v oblasti bývania. Vzhľadom na výšku investície do bývania je preto dôležité zariadiť interiér tak, aby ste sa v ňom cítili dobre aj o niekoľko rokov. Základom výberu jednotlivých prvkov by mala byť funkčnosť. Vyberajte také kúsky, ktoré vyhovujú vašim potrebám a požiadavkám na kvalitu. Moderné výstrelky, ktoré rýchlo zostarnú, nie sú veľmi vhodné. Nadčasový interiér bude naopak plniť svoju funkciu po dlhý čas.

Jednotlivé prvky voľte aj s ohľadom na váš životný štýl. Iný nábytok je vhodný pre rodinu s malými deťmi a iný pre starého mládenca v stredných rokoch. Správne zvolený štýl zariadenia podčiarkne jeho nadčasovosť.

Pozor na materiály a farebnosť

Materiály, ktoré nikdy nezostarnú, sú drevo, kameň, mramor a koža. Vyberajte kvalitu v jednoduchom dizajne. Pri voľbe farieb základných kusov nábytku sa držte neutrálnych odtieňov, akými sú biela, čierna, béžová a sivá. Potrebnú farebnosť vdýchnete do interiéru pomocou doplnkov a dekorácií.

Zeleň nikdy nezostarne

Vítaným oživením interiéru je zeleň. Črepníkové kvety na poličkách alebo v závesných systémoch dodajú miestnosti celkom nové čaro. Do obývacej izby môžete vybrať aj mohutnejšie rastliny v dizajnových kvetináčoch. Stanú sa tak výraznou ozdobou celého priestoru. Do ostatných miestností zvoľte menej nápadné izbové rastliny.

Ako vybrať dekorácie

Kvalitné umenie v podobe obrazov, fotografií či sôch nezostarne. S ich pomocou vytvoríte z každej miestnosti jedinečný priestor. K dekoráciám patria aj hodiny, svietniky a vázy. S nimi to však nepreháňajte. Vyberte niekoľko kúskov v jednoduchšom dizajne, ktoré môžete neskôr jednoducho doplniť. Napríklad sezónnymi dekoráciami alebo kúskami podľa najnovšej módy.

Nezabudnite na svetlo

Dokonalosť každej miestnosti podčiarkuje vhodné osvetlenie. Základom je výkonné stropné svietidlo. Celkovú atmosféru dotvoríte doplnkovým osvetlením. Doplnkové svetlá môžete zabudovať priamo do stropu a stien alebo si vybrať samostatne stojace lampy. Vhodným doplnkom sú tiež LED pásy v poličkách či iných kúskoch nábytku.

PK, Prodom