Hydroizolácia základov rodinného domu

admin / 07.09.2022

Hydroizolácia základov domu má zabezpečovať komfortné a zdravé bývanie. Jej úlohou je zamedziť prenikaniu vody do objektu. Pri izolácii základov treba rozlišovať izoláciu proti vode a zemnej vlhkosti. Aké majú typy hydroizolácie úlohy, sa dozviete v nasledovnom článku.

Stavba domu

Rekuperácia do domu - je naozaj potrebná ?

admin / 04.08.2022

Rekuperácia, teda riadené vetranie a spätné získavanie tepla, sa využíva najmä v nízkoenergetických domoch. Ako rekuperácia do domu funguje a či je vôbec potrebná, sa dozviete v nasledujúcom článku.

Stavba domu

Ako prebiehajú zemné práce?

admin / 22.06.2021

Zemnými prácami začína každá výstavba. Ide o prvý a veľmi dôležitý krok, ktorý si vyžaduje dôkladné plánovanie a realizáciu. Prečo treba dbať na návrh stavebnej jamy a ako prebieha realizácia zemných prác?

Stavba domu

Vegetačná strecha - ako na to?

admin / 12.04.2021

Vegetačná strecha je skvelý spôsob, ako priniesť do husto zastavaného územia viac zelene. Okrem komerčných objektov sa dá realizovať aj na rodinných domoch. Ak uvažujete o zelenej streche, prezradíme vám, ako sa vopred pripraviť.

Stavba domu

Sťahovanie do nového domu nemusí byť náročné: Poradíme vám ako nato

admin / 05.02.2021

Deň sťahovania do nového domu nie je možné absolvovať celkom bez stresu. S dostatočným plánovaním a organizáciou to však zvládnete oveľa ľahšie. Pripravte si preto pero a papier — je čas zapísať si kontrolný zoznam vecí, na ktoré budete musieť pri sťahovaní myslieť.

Stavba domu

Ako vybrať pozemok pre rodinný dom

admin / 03.11.2020

Hľadáte ten najkrajší pozemok pre váš rodinný dom? Potom ste sa už iste začali zamýšľať nad tým, aké kritériá by mal spĺňať. Pred konečným rozhodnutím na vás toho čaká ešte viac. Poradíme vám, na čo všetko myslieť, aby sa vám na vybranom pozemku dobre bývalo.

Stavba domu

Prečo sa rozhodnúť pre tepelné čerpadlo

admin / 03.09.2020

Úspora na spotrebe energií, obnoviteľné zdroje, ekológia — to sú len niektoré z pojmov, ktoré sa spájajú s tepelnými čerpadlami. Ak neviete, o čo sa jedná a aké výhody vám tepelné čerpadlo prinesie, prečítajte si náš článok.

Stavba domu

Kam umiestniť slnečné kolektory

admin / 29.06.2020

O výkonnosti solárnych kolektorov rozhodujú hlavne klimatické podmienky a počet slnečných dní v roku. Okrem toho je ale potrebná aj správna inštalácia a ich vhodné umiestnenie.

Stavba domu

Ako vybrať garážovú bránu

PRODOM spol. s r.o. / 01.04.2020

Požiadavky na garážovú bránu sú, aby bola bezpečná a nezaberala priveľa priestoru. Garážová brána by sa vám okrem toho mala aj páčiť a vhodne zapasovať k vzhľadu vášho domu. Viete, z ktorých možností môžete vyberať?

Stavba domu

Čo spôsobujú tepelné mosty a ako zabrániť ich vzniku?

EK, Prodom / 27.02.2020

Myslieť na úsporu energie pri príprave projektu aj pri stavbe domu je veľmi dôležité. Veď každý cent navyše vám pri nedodržaní potrebných stavebných postupov bude utekať doslova hore komínom. Jeden z častých nedostatkov stavieb, ktorým je preto potrebné sa vyvarovať, je vznik tepelných mostov.

Stavba domu